0
info@redzet.lv

Parastais biškrēsliņš (Tanacetum vulgare)

Biškrēsliņu pušķisBiškrēsliņš vecā koka stumbrā
Lasīt aprakstu
Biškrēsliņu pušķis, Parastais biškrēsliņš (Tanacetum vulgare), Savvaļas augi, Ārstniecības augi

Biškrēsliņu pušķis

Kods: A-005-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 29. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
341 KB
S 2000 x 1333 px
3.09 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.3 MB
XL 5419 x 3612 px
45,88 x 30,58 cm / 300 dpi
15.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
 Parastais biškrēsliņš
Tanacetum vulgare L. 
 Valsts     Augi (Plantae)
 Nodalījums  Segsēkļi (Magnoliophyta)
 Klase  Divdīgļlapji (Magnoliopsida)
 Rinda  Asteru rinda (Asterales)
 Dzimta  Kurvjziežu dzimta (Asteraceae)
 Ģints  Biškrēsliņi (Tanacetum)
 Suga  Parastais biškrēsliņš (T. vulgare)

Parastais biškrēsliņš - Tanacetum vulgare L.

Parastais biškrēsliņš - angliski: Tansy; vāciski: Rainfarn; zviedru: renfana; igauņu: harilik soolikarohi; lietuviešu: paprastoji bitkrėslė; krievu: пижма обыкновенная

Parastais biškrēsliņš (Tanacetum vulgare) ir daudzgadīgs, liels (ga 40-140 cm) kurvjziežu dzimtas lakstaugs. Augam piemīt savdabīga aromātiska smarža. Saknenis zarains, smaržīgs. Stublājs stāvs, parasti kails, stingrs, nezaro. Lapas vienkārt plūksnaini dalītas (ga 10-20 cm, pl 3-7 cm), sastāv no 5-12 pāriem lancetisku plūksnu ar lielzobainu malu. Plūksnas virspusē tumšzaļas, apakšpusē blāvas, ar dziedzeriem. Ziedkopa - plakana, blīva vairogskara ar daudziem kurvīšiem (pl 0.6-1.2 cm). Mēlziedu nav, stobrziedi tumši dzelteni, kurvītī ļoti blīvi. Auglis - sīks sēklenis (ga ap 0.1 cm). Zied no jūlija līdz oktobrim.

Izplatība:
Eirāzijā un Ziemeļamerikā plaši izplatīta suga, kā ietvaros nodala vairākas pasugas. Sākotnēji bijis izplatīts Dienvideiropā, no kurienes plaši ieviesies (daļēji arī kultivēšanas rezultātā) un pārgājis savvaļā kontinenta ziemeļdaļā.
Latvijā diezgan bieži visā valstī.

Biotopi:
Dažāda lieluma grupas sausās un mēreni mitrās pļavās, upju krastos, nezālienēs un gar dzelzceļiem.

Īpašas norādes:
Ārstniecības augs.
www.latvijasdaba.lv


Parastais biškrēsliņš (latīņu: Tanacetum vulgare) - indīgs, daudzgadīgs asteru jeb kurvjziežu dzimtas lakstaugs ar taisnu, 0,4 - 1,6 m augstu, augšdaļā zarainu stumbru. Lapas pamīšus, nepāra plūksnaini dalītas līdz 7 cm garās plūksnās; plūksnu malas zāģzobainas. Ziedi dzelteni, stobrveida, veselos kurvīšos, kuri savukārt sakopoti vairogveida ziedkopās. Zied vasaras otrajā pusē - no jūnija beigām līdz oktobrim.

Augs savvaļā aug Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā. Latvijā sastopams visā teritorijā. Aug upju krastos, sausās un nedaudz mitrās pļavās.

Ārstniecības augs. Parastā biškrēsliņa ziedi satur ēterisko eļļu, kuras galvenā sastāvdaļa ir tujons (tanacetons), flavonoīdus, miecvielas, rūgtvielas, karotīnu, C vitamīnu, u.c. Parastā biškrēsliņa aktīvajām vielām piemīt antiseptiska un spazmolītiska iedarbība, bet tujonam - specifiska iedarbība pret velteniskajiem zarnu tārpiem. Tautas medicīnā biškrēsliņa ziedus lieto pret cērmēm, kuņģa un zarnu slimību, epilepsijas, histērijas, tūskas, galvassāpju, podagras un reimatisma ārstēšanai.
lv.wikipedia.org

Senatnē biškrēsliņu lietoja pret cērmēm un citiem parazītiem, tādēļ tie ir ieguvuši savdabīgu nosaukumu – cērmju zāles. Biškrēsliņu var lietot mazās devās, jo tas ir indīgs un lielās devās ir kaitīgs. To noteikti nedrīkst lietot uzturā grūtnieces un cilvēki, kuriem ir augsts asinsspiediens. Tos ievāc pašā ziedu plaukumā, drogai derēs gan zieds, gan arī viss ziedošais augs. Augus ar sēklu galviņām sasien slotiņās un ļauj nogatavoties vēl labāk, pēc tam saberž pulverī.

Parastā biškrēsliņa ziedi satur ēterisko eļļu, kuras galvenā sastāvdaļa ir tujons (tanacetons), flavonoīdus, miecvielas, rūgtvielas, karotīnu, C vitamīnu un citas vielas. Tā aktīvajām vielām piemīt antiseptiska un spazmolītiska iedarbība, bet tujonam – specifiska iedarbība pret velteniskajiem zarnu tārpiem

Biškrēsliņi ātri palīdz pret vēdergraizēm, kuņģa un zarnu sāpēm. Tāpat tie palīdz novērst asas menstruāciju un citas vēdera sāpes. Ja nomoka krampji vai naktī griež zobus, biškrēsliņu tēja būs labākais palīgs. Tos ieteicams lietot arī satraukta garastāvokļa nomierināšanai, pret neiralģiju, neirastēniju, galvas reiboņiem un citām stresa radītām slimībām. Ar biškrēsliņu novārījumu skalo matus, ja ir utis.

Biškrēsliņu tēju pagatavo, ņemot 1 tējkaroti (aptuveni 5 g) ziedu uz glāzi karsta ūdens, dažas minūtes vāra, tad atdzesē un izkāš. Dzer pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā. Ieteicamo diennakts devu nedrīkst pārsniegt!
(http://dabasspeks.com/2011/07/08/parastais-biskreslins-tanacetum-vulgare/)

Biškrēsliņu pušķis

Kods: A-005-18-AM
Autors: Ausma Melluma
Bildēts 2018. gada 29. jūlijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
341 KB
S 2000 x 1333 px
3.09 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
9.3 MB
XL 5419 x 3612 px
45,88 x 30,58 cm / 300 dpi
15.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.