0
info@redzet.lv

Dzīvnieki » Putni » Dzilnveidīgo kārta

Mazais dzenisDižraibais dzenis
Lasīt aprakstu
Baltmugurdzenis, Baltmugurdzenis (Dendrocopos leucotos), Dzeņi, Dzilnveidīgie, Putni

Baltmugurdzenis

Kods: D-066-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 08. aprīlī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
256 KB
S 1334 x 2000 px
2.75 MB
M 1654 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
3.22 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Baltmugurdzenis (Dendrocopos leucotos)

Izskats:Uz spārniem mugurpusē melnas un baltas šķērssvītras, pleci melni (bez baltiem laukumiem), muguras lejasgals balts (vislabāk redzams lidojumā). Baltā vēdera sānos tumši raibumiņi, zemaste sarkana. Tēviņiem un jaunajiem putniem galvas virsa sarkana, mātītēm – melna.

Sastop: Lapu koku un jauktos mežos, parasti ar melnalkšņu, bērzu vai ozolu audzēm, sevišķi vietās, kur daudz sausu vai nokritušu koku.

Ligzdo: Vairošanās periods sākās marta beigās vai aprīļa sākumā. Dobumu ligzdai kaļ no jauna katru gadu pussatrunējuša lapu koka stumbrā 1,4 – 28 m augstumā.. Aprīļa beigās-maijā, 3-5 baltas olas. Gadā 1 perējums. Perēšanas ilgums 12-14 dienas. Perē abi dzimumi.

Mazuļi: Mazuļus baro abi vecāki, bet naktī tos silda tikai mātīte. Dobumu mazuļi atstāj pēc 24-28 dienām.
gatisvil.wordpress.com

 

Latvijā diezgan parasts ligzdotājs un nometnieks, sastopams g.k. mitros lapu koku un jauktos mežos.

Garums: 24-26 cm.

Eiropas lielākajā daļā izplatīts samērā reti un nevienmērīgi, populācijas izkaisītas g.k. kalnu rajonos - Pirenejos, Alpos, Karpatos un Balkānos. Pat Skandināvijas pussalā vienīgi vietām Norvēģijā, bet Zviedrijā un Somijā ligzdo tikai daži desmiti pāru. Plašākais vienlaidus areāls aizsākas Austrumeiropā - no Baltijas valstīm, Baltkrievijas un Ukrainas tālāk Krievijā uz austrumiem pāri Sibīrijas centrālajai un dienvidu daļai līdz Tālajiem Austrumiem, kur sasniedz Kamčatku, Sahalīnu, Japānu, Koreju un Ķīnas ziemeļaustrumus. Vēl dažas nelielas nošķirtas populācijas Ķīnā - tās vidienē, austrumos un Taivānā. Āpus Eiropas vēl arī Turcijas ziemeļos un Aizkaukāzā. Ziemo ligzdošanas areālā. Desmit pasugas, Latvijā Dendrocopos leucotos leucotos (del Hoyo, Elliott, Sargatal 2002).
www.ornitofaunistika.com

 

Bungojiens garš, sākumā sitieni retāki un spēcīgi, uz beigām arvien ātrāk un klusāk (pa gabalu var sajaukt ar melno dzilnu). Bungo arī mātītes, tikai klusāk. 
Baltmugurdzeņa kalumi (parasti trūdošos lapu kokos) izskatās kā ar resnu zīmuli iebakstīti caurumi, kuros var iebāzt mazo pirkstiņu. 
Baltmugurdzenis ir viena no trīs dzeņu sugām (arī melnā dzilna un trīspirkstu dzenis), ko var droši atpazīt arī tikai pēc to kalumiem, neredzot pašu putnu.
Suga ierakstīta Sarkanajā grāmatā, 3. kategorijā.
dziedava.lv

 

Latvijā samērā rets ligzdotājs un nometnieks.

Izskats: Nedaudz lielāks par dižraibo dzeni. Muguras augšdaļa un pleci melni, muguras lejasdaļa balta. Spārni melnbalti, šķērssvītroti. Tēviņiem un jaunajiem putniem galvas virsa
sarkana, mātītei - melna. Ķermeņa apakšpuse bāli dzeltenīga, sānos īsas, melnas svītras. Zemaste un vēders sārts, sarkanās un baltās daļas nav nodalītas kontrastaini.

Uzvedība: Perē un mazuļus baro abi vecāki, bet naktīs tos silda tikai tēviņš.

Balss: Bungošana garāka kā dižraibajam dzenim, ar lēnākām un klusākām beigām. Balss - klusi saucieni “kli…kli…kli…”, kas nav tik asi kā dižraibajam dzenim.

Ligzdošana: Dobumu ligzdai kaļ no jauna katru gadu pussatrunējuša lapu koka stumbrā. Aprīlī - maijā izdēj 3 - 5 olas.

Biotops: Sastopams galvenokārt mitros lapu koku un jauktos mežos.

Barība: Pārtiek no koksnē un aiz mizas dzīvojošiem kukaiņiem un to kāpuriem. Dažkārt kukaiņus nolasa no mizas vai lapām. Vasaras otrā pusē ēd arī ogas, riekstus, zīles.

NESAJAUKT! Ar dižraibo dzeni un vidējo dzeni, tiem uz pleciem balti laukumi.
dabasdati.lv 

Baltmugurdzenis

Kods: D-066-10
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2010. gada 08. aprīlī
PAR
BRĪVU
667 x 1000 px
72 dpi
256 KB
S 1334 x 2000 px
2.75 MB
M 1654 x 2480 px
14 x 21 cm / 300 dpi
3.22 MB
Bildes fragmenti:
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.