0
info@redzet.lv

Ziedi

Aprasojis flokša ziedsAprasojuši flokša ziedi
Lasīt aprakstu
Aprasojuši flokša ziedi, Skarainais floksis (Phlox paniculata), Flokši, Rasa, Ziedi

Aprasojuši flokša ziedi

Kods: A-0526-09
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2009. gada 03. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
115 KB
S 2000 x 1333 px
1.84 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3675 x 2450 px
31.12 x 20.74 cm / 300 dpi
5.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Ziedi ir auga dzimumorgāni, kuros veidojas sēklas, lai augi varētu vairoties. Visbiežāk sievišķie un vīrišķie dzimumorgāni atrodas uz viena auga, parasti – līdzās vienā ziedā. Vīrišķās zieda daļas ir putekšnīcas. Zieda sievišķā daļa ir auglenīca. To veido sēklotne, irbulis un drīksna. Ja puteksnis nokļūst uz mitrās, lipīgās drīksnas, tas dīgst un notiek apaugļošanās. Dažu nedēļu laikā izveidojas auglis, kas satur sēklas. Tās visbiežāk  izplata vējš vai dzīvnieki, kas apēd augļus. Sēklām nonākot piemērotā augsnē, uzdīgst jauns augs. Zieda uzbūve: sēklotne, kurā veidojas sēkla, putekšnīca, drīksna, irbulis, vainaglapas, kauslapas.

Ziedi ne tikai priecē cilvēkus, tie ar krāsu un smaržu piesaista kukaiņus. Augi ar košiem ziediem izdala saldu šķidrumu – nektāru. Meklējot nektāru kukaiņi pieskaras putekšņlapām, un putekšņi pielīp pie viņu ķermeņa. Kad kukainis aizlido uz citu tādu pašu ziedu, notiek apputeksnēšanās. Pēc apputeksnēšanās no sēklaizmetņa veidojas sēklas, kuras pēc nogatavošanās izsējas. Ja sēkla nonāk piemērotā vietā, tā sāk augt, un auga dzīves cikls sākas no jauna. Dažādiem augiem sēklas var izplatīties atšķirīgi.

Daudzi augi vakarā un sliktos laika apstākļos savus ziedus aizver, lai netiktu bojātas to vārīgās daļas. Labos laika apstākļos augs izslej ziedus, lai tie būtu labi pamanāmi. Saulgriezes groza ziedus līdzi saulei, lai tos vienmēr apspīdētu saule un tie saglabātos silti.
Avots: Dr. Rainers Kēte – „Daba un dzīvnieki”

 

Cilvēkus priecē ziedu krāsa, forma un smarža. Tie tiek audzēti, dāvināti, par tiem priecājas dārzā un mājokļos. Bet augiem (segsēkļiem) zieds ir vairošanās orgāns, kuru funkcija ir ražot sēklas. Ziediem izšķir vairākas daļas: ziedkātu, ziedgultni, apziedni, androceju un gineceju. Pēc tā, kāds ir ziedkopu sazarojums, ziedkopas iedala cimozajās jeb simpodiālajās ziedkopās un racemozajās jeb monopodiālajās ziedkopās. Sinonīms vārdam „zieds” ir puķe, lai gan precīzāk ar šo apzīmējumu apzīmē ziedu ar kātu un lapām.

Ziedu veido ziedkāts, ziedgultnis, apziednis, androceja un ginecejs. Ziedkāts galā atrodas ziedgultnis, uz kura balstās visas pārējās daļas no zieda. Divkāršu apziedni veido vainaglapas un kauslapas. Ja kauslapas ziedam nav, tad to sauc par vienkāršu apziedni. Ja visas vainaglapas ir vienādas, tad to sauc par kārtnu ziedu, bet ja ir atšķirīgas, tad – par nekārtnu ziedu. Ir ziedi, kuriem nav apziedņa, piemēram, ošiem. Androceju veido putekšņlapu kopa. Putekšņlapu veido putekšnīca, putekšņmaciņi un putekšņlapas kāts. Putekšņlapas kāts var putekšņlapā nebūt, piemēram, kartupeļiem. Un visbeidzot gineceju veido augļlapu kopa. Augļlapas veidojas saaugot kopā auglenīcām. Auglenīcu veido drīksnas, irbulis un sēklotne.

www.lv.wikipedia.org

Aprasojuši flokša ziedi

Kods: A-0526-09
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2009. gada 03. septembrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
115 KB
S 2000 x 1333 px
1.84 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3675 x 2450 px
31.12 x 20.74 cm / 300 dpi
5.8 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.