0
info@redzet.lv

Pilsēta » Pilsēta » Pieminekļi, skulptūras, vides objekti

Krokodila skulptūra DundagāPiemiņas akmens I Pasaules karā kritušajiem somu jēgeriem Klapkalnciemā
Lasīt aprakstu
Zvejnieka skulptūra "Oskars", Mērsrags, Skulptūra

Zvejnieka skulptūra "Oskars"

Kods: V-465-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 15. maijā, Mērsragā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
236 KB
S 2000 x 1333 px
2.74 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3434 x 2289 px
29.07 x 19.38 cm / 300 dpi
6.74 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Mērsrags 
 Lielciems
 Valsts     Latvija
 Novads  Mērsraga novads
 Augstums  4 m
 Iedzīvotāji (2015)  1532
 Mājaslapa  www.mersrags.lv

Mērsrags ir ciems Rīgas jūras līča rietumu piekrastē, Mērsraga novada centrs. Ciemu šķērso autoceļš P131 (Tukums-Kolka), šeit atrodas Mērsraga osta, kas specializējusies kokmateriālu eksportā.

Nosaukumu ciems ieguvis no Mērsraga zemesraga, kas atrodas ciema ziemeļu daļā un ir izteiktākais rags Rīgas jūras līča piekrastē.

Mērsraga tuvumā atrodas viens no lielākajiem Latvijas ezeriem - Engures ezers, cauri ciemam tek Mērsraga kanāls. Ciems atrodas Engures ezera dabas parkā, tā teritorijā ir vairākas izcilas putnu vērošanas vietas - pārsvarā ar niedrēm aizaugušās piekrastes pļavas (Jomiņš), kur uzbūvēta putnu vērošanas platforma, Pekrags un Mērsraga rags, kā arī šobrīd slēgtā teritorijā esošās lagūnas uz dienvidiem no ostas.
lv.wikipedia.org


Jūra ir Mērsraga galvenais resurss – Mērsraga osta atrodas pilsētiņas centrā, tā ir otra lielākā osta Latvijā mazo ostu starpā. Tur koncerntrēta pamatīga apjoma rūpnieciskā ražošana. Tradicionālajām nozarēm kā zvejniecība, zivju apstrāde un mežistrāde pēdējā laikā pievienojas jaunas, kas saistītas ar tirdzniecību un pakalpojumiem, aizvien nozīmīgāku vietu tautsaimniecībā ieņem ostas tranzītpakalpojumi.

Pagasta teritorijā atrodas: bērnu dārzs, vidusskola, divas ģimenes ārstu prakses vietas, stomatologs, aptieka, pasta nodaļa, tautas nams, bibliotēka, vairākas brīvdabas atpūtas vietas, frizētava, degvielas uzpildes stacija, kafejnīcas, veikali un ielas tirdzniecības vieta.
stay.liveriga.com

Vēsture
Mērsrags rakstos pirmo reizi tika minēts 15. gadsimtā kā neliels zvejniekciems, 1495. gadā lēņu grāmatā šīs vietas nosaukums ir Mergera, vēlāk - Mārgrūbe - pēc vācu valodas Mortgrube jeb nāves bedre - pirāti šeit ievilinājuši kuģeniekus un tos pēc tam nogalinājuši. Mērsraga kanāls tika izrakts 1842. gadā, lai pazeminātu ūdens līmeni Engures ezerā un iegūtu papildus zemi laukapstrādei. Tā rezultātā ezera dziļums pazeminājās par 1.5 m, bet ezera Rietumu un Dienvidu krasts atkāpās par 0.5 līdz 0.8 km. Kanāla garums sasniedz 4 km garumu, tā iztekas vietā iekārtoja ostu. Mērsraga pagastu nodibināja 1918. gadā - pirms tam Mērsrags un Upesgrīva piederēja pie Engures Mežsardzības pagasta un laika periodā līdz 1945. gadam tajā iekļāva vēl Upesgrīvas, daļu Kaltenes un Vandzenes pagastiem. 1945. gadā pagasta teritorijā izveidoja Mērsraga ciemu un Ķūļciemu. Pagastu likvidēja 1949. gadā. 1954. gadā Mērsraga ciemam pievienoja Upesgrīvas ciemu, bet daļu Mērsraga ciema (kolhoza "Plēsums" teritoriju) iekļāva Ķūļciemā. 1961. gadā daļu Mērsraga ciema iekļāva Vandzenes ciemā, 1963. gadā Mērsraga ciemam no Ķūļciema pievienoja kolhoza "1. maijs" teritoriju. Mērsraga pagastu atjaunoja 1990. gadā bijušā Mērsraga ciema teritorijā.

Zvejnieka skulptūra "Oskars"

Kods: V-465-12
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2012. gada 15. maijā, Mērsragā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
236 KB
S 2000 x 1333 px
2.74 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3434 x 2289 px
29.07 x 19.38 cm / 300 dpi
6.74 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.