0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Pilis, pilsdrupas, muižas

Jaunlaicenes muižas viena no ēkāmJaunlaicenes muižas muzejs
Lasīt aprakstu
Jaunlaicenes muižas bijušā veļas mazgātava, Jaunlaicenes muižas ansamblis, Jaunlaicene, Alūksnes novads, Rudens

Jaunlaicenes muižas bijušā veļas mazgātava

Kods: V-308-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 15. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
260 KB
S 2000 x 1333 px
2.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
10.4 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Jaunlaicene bijusi viena no skaistākajām lauku muižām Vidzemē, no kurienes izaudzis baronu fon Volfu dzimtas Vidzemes atzars. Ceļot Jaunlaicenes pili, barons iepretim pils logiem veidojis "gabaliņu pilsētas". Ēkas celtas 18. gs. beigās un 19. gs. pirmajā pusē, saglabājušās 16 celtnes. Pie lielākās daļas muižas ēku ir neliels informatīvs stends ar īsu informāciju, kādam nolūkam kalpojusi katra ēka, kā arī ir virzienu norādes uz attālākiem muižas objektiem, piemēram, baronu kapliču u.c. Muižkunga mājā iekārtots muižas muzejs, kurā vēsturi var iepazīt caur rotaļām.

Jaunlaicenes muižas muzejs
Jaunlaicenes muižas muzejs ir īstā vieta, kurā kavēties pagātnes atmiņās un pašiem savām acīm ieraudzīt baronus un baroneses, kas kādreiz dzīvojuši Jaunlaicenes muižas teritorijā. Muzeja pamatekspozīcijā ir apkopoti bagātigi vēstures materiāli  par baronu Volfu dzimtu, Jaunlaicenes muižas vēsturi, izvietots kādreizējās kungu mājas makets.

Pils dambis
Muižas parka teritorijā atrodas paliels ezers, ko sauc par Pils dambi. Kādreiz, netālu no tā krastiem atradusies kungu māja un skats uz to, no ezera puses ir bijis brīnišķīgs. Ezerā ir mākslīgi izveidota saliņa, kas radīta 18.gs. Par to ir nostāsts: muižas barons Jozefs fon Volfs esot bijis hidrotehnikas inženieris un salu dāvinājis savai sievai. Uz tās esot bijusi arī mājiņa kungu bērniem. Kādreiz uz saliņu bērni devušies ar prāmi, vēlāk uzcelts tiltiņš, kas tur atrodas vēl joprojām. Uz salas, kurai apkārt apauguši koki, atrodas galds un soliņi, no kuriem paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni.

Jaunlaicenes muižas kungu māja
Muižas galvenais lepnums, vēl pirms nepilna gadu simteņa, ir bijusi kungu māja, kas, diemžēl 20.gs. 30.gados ir nojaukta. Tagad no ēkas ir palikušas tikai nelielās sānu piebūves, taču ir iespēja aplūkot kādreizējo ēkas atrašanās vietu un vērot skatus, kādus Volfu baronu ir redzējuši caur mājas logiem – Pils dambi, muižas teritorijai piederošās ēkas, kas speciāli izkārtotas tā, lai atgādinātu pilsētas ainavu, un tālumā, vērīgi ieskatoties pat ir iespējams saredzēt Opekalna baznīcu, kas atrodas dažu kilometru attālumā. Muižai ir bijusi skaista divstāvu ēka, kurai abās pusēs bijušas kolonādes. Vārdos neaprakstāms ir dārzs, kas pleties apkārt kungu mājai – tajā bijuši neskaitāmi vīnogu un rožu stādi, kā arī strūklakas.  Šīs ainas vieglāk ir iztēloties, dodoties uz turpat blakus esošo Jaunlaicenes muzeju, kurā arī fotogrāfijās ir attēlota kādreizējo laiku godība.
veclaicene.lv

Jaunlaicenes muižas apbūves pirmsākumi datējami ar 18. gadsimtu. 1789. gadā projektēta un pēc tam būvēta kungu māja. Kungu mājā bijušas podiņu krāsnis, daudz gleznu un skaistas mēbeles. Līdz mūsdienām saglabājusies daļa muižas ēku - pārvaldnieka māja, daļa kungu mājas, saimniecības ēkas, stallis, klēts, un baronu kapliča. Muižas kompleksā ietilpst gleznains parks ar dīķiem un vairāk nekā 20 svešzemju koku un krūmu sugu.
zudusilatvija.lv

Jaunlaicene bijusi viena no skaistākajām lauku muižām Vidzemē, no kurienes izaudzis baronu fon Volfu dzimtas Vidzemes atzars. Ceļot Jaunlaicenes pili, barons iepretim pils logiem veidojis "gabaliņu pilsētas". Ēkas celtas 18. gs. beigās un 19. gs. pirmajā pusē, saglabājušās 16 celtnes.

Muižas galvenais lepnums vēl pirms nepilna gadu simteņa ir bijusi kungu māja, kas, diemžēl 20.gs. 30.gados ir nojaukta. Tagad no ēkas ir palikušas tikai nelielās sānu piebūves. Tā bijusi skaista divstāvu ēka, kurai abās pusēs bijušas kolonādes. Muižas parka teritorijā atrodas paliels ezers, ko sauc par Pils dambi. Kādreiz, netālu no tā krastiem atradusies kungu māja un skats uz to, no ezera puses ir bijis brīnišķīgs. Ezerā ir mākslīgi izveidota saliņa, kas radīta 18.gs. Par to ir nostāsts: muižas barons Jozefs fon Volfs esot bijis hidrotehnikas inženieris un salu dāvinājis savai sievai. Uz tās esot bijusi arī mājiņa kungu bērniem. Kādreiz uz saliņu bērni devušies ar prāmi, vēlāk uzcelts tiltiņš, kas tur atrodas vēl joprojām.

Laikraksts “Laiks” 21.07.2007. raksta: “Pirms vairākiem gadiem Latvijas Piļu un muižu asociācijā iekļāvās ari Jaunlaicenes muiža (Alūksnes rajonā). Muižas kungu mājas vairs nav, bet ir saglabājies muižas komplekss. Tūristi var apskatīt dārznieka māju, veļas mazgātavu un žāvētavu, zirgu manēžu un klēti.

Unikāla ir baronu Volfu kapliča. Nolemts to atjaunot un saglabāt, lai Jaunlaicene – Volfu dzimtas sākums un beigas - Latvijā iegūtu tai atbilstošo virzītāja, rosinātāja statusu starp citām bijušajām Volfu muižām. Nesen Jaunlaicenē viesojās viens no baronu Volfu dzimtas pēctečiem - Maikls fon Volfs no Anglijas. Apmēram pirms divdesmit gadiem viņš sācis vākt ziņas par savu dzimtu un atradis dzimtas grāmatu. Tīmeklī bijušas arī ziņas par Maikla radinieku Andreasu fon Volfu. Radinieks Jaunlaiceni apmeklējis 2006.gadā un dāvanā atvedis dzimtas ciltstēva gleznu. Abi Volfi viens otru agrāk nav pazinuši.

Jaunlaicenes vēstures istabā sakopotas ziņas par muižas un Volfu dzimtas vēsturi. Viesi patīkami iepriecināja jaunlaiceniešu rūpes par veco ēku saglabāšanu. Maiklu fon Volfu interesēja ari, kas vēstures gaitā noticis ar baronu dzimtas kādreizējiem īpašumiem Ziemeros, Lāsberģī, Stāmerienē, Vecgulbenē. Rajona laikrakstā Malienas Ziņas teikts, ka jūlija beigās Jaunlaicenē notiks folkloras un muižas svētki. Uz sarīkojumu atbraukt solījies arī Maikls fon Volfs.”
manasvietas.blogspot.com

Jaunlaicenes muižas bijušā veļas mazgātava

Kods: V-308-18-AP
Autors: Aija Pastare
Bildēts 2018. gada 15. oktobrī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
260 KB
S 2000 x 1333 px
2.9 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3888 x 2592 px
32.92 x 21.95 cm / 300 dpi
10.4 MB
XL 6000 x 4000 px
50.8 x 33.87 cm / 300 dpi
19.6 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.