0
info@redzet.lv

Dažādi » Ekspozīcijas » Ekspozīcijas

Amatniecības darbu ekspozīcijaAmatniecības darbu ekspozīcija
Lasīt aprakstu
Amatniecības darbu ekspozīcija, Amatniecība, Latgales Mākslas un Amatniecības Centrs, Ekspozīcija, Zīda apgleznošana, Līvāni

Amatniecības darbu ekspozīcija

Kods: Da-006-11
Autors: Aivars Gulbis
Līvāni, Latgales Mākslas un Amatniecības Centrs Bildēts 2011. gada 01. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
167 KB
S 2000 x 1333 px
2.07 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3216 x 2144 px
27.23 x 18.15 cm / 300 dpi
4.79 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Amatniecība ir sīkražošanas nozare, kuras pamatā ir roku darbs un vienkārši darba rīki. Attīstības sākumposmā amatniecība bija mājražošana, kas ražoja pašu ražotāju patēriņam, vēlāk tā kļuva par mājrūpniecību, kas ražoja tirgum.

Labi akmens, kaula, koka un dzintara izstrādājumi Latvijā redzami jau neolīta arheoloģiskajos atradumos. Ievesto bronzu Latvijas teritorijā sāka apstrādāt ~ 1500. g. pr. Kr., bet dzelzi no vietējās purva rūdas ieguva mūsu ēras sākumā (dzelzs apstrādes pirmsākumi). Pazīstama bija arī alvas un emaljas apstrāde, no 5. gs. apstrādāja dārgmetālus. 10. gs. beigās amatniecība sāka atdalīties no zemkopības. Amatnieki darbā lietoja podnieku ripu, virpu, tecilu, aužamos stāvus, stiepļu velkamo ierīci u.c. darbarīkus un izgatavoja tehniski sarežģītus priekšmetus.

Viduslaiku Latvijā amatniecība bija galvenais rūpnieciskās ražošanas veids. Visbiežāk amatnieki savus izstrādājumus darināja pēc pasūtījuma. Pieaugot pieprasījumam pēc dažādām precēm, amatnieki specializējās. 14. gs. Rīgas kalēji kala dažādus metāla priekšmetus, bet 16. gs. atsevišķi bija nodalījušies pakavu kalēji, nažu kalēji, zobenu kalēji, atslēdznieki. 16-18. gs. lielākie amatniecības centri bija Rīga, Jelgava, Kuldīga, Liepāja, Krāslava. Pilsētās amatnieki apvienojās amatu brālībās – cunftēs (Rīgas cunftes), kas aizsargāja viņu tiesības un palīdzēja cīņā ar konkurentiem.

Zemnieki lielu daļu sev nepieciešamo priekšmetu un daļu arī muižai vajadzīgo izgatavoja paši. No 18. gs. lauku amatnieki izpildīja arī zemnieku pasūtījumus. Attīstījās audumu, keramikas un koka izstrādājumu ražošana tirgum (Piebalgā, Smiltenē, Raunā). Ādu un metāla apstrādē un aušanā mājrūpniecisko ražošanu no 18.gs. sāka aizstāt manufaktūras. 1866. g. izdotais likums "Par amatniecības un rūpniecības brīvību" atcēla amatniecības ierobežojumus un ierobežoja cunftēs apvienoto amatnieku privilēģijas. Uz īsu laiku amatniecība uzplauka, tad iestājās lejupslīde, ko izraisīja rūpniecības attīstība.

Amatniecība joprojām saglabājusies nozarēs, kur strādā pēc individuāla pasūtījuma (celtniecībā, apģērbu izgatavošanā). Mūsdienu amatnieki bieži apvienojušies atsevišķos rokdarbu pulciņos un kopās.

Amatniecības darbu ekspozīcija

Kods: Da-006-11
Autors: Aivars Gulbis
Līvāni, Latgales Mākslas un Amatniecības Centrs Bildēts 2011. gada 01. jūnijā
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
167 KB
S 2000 x 1333 px
2.07 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3216 x 2144 px
27.23 x 18.15 cm / 300 dpi
4.79 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.