0
info@redzet.lv

Pilsēta » Arhitektūra » Senas ēkas, drupas

Vecā kaļķu cepļa drupas (Veldze)Vecs skurstenis
Lasīt aprakstu
Interesanta guļbūves mājiņa, Guļbūve, Pape

Interesanta guļbūves mājiņa

Kods: DA-278-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 27. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
310 KB
S 2000 x 1334 px
3.25 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3703 x 2469 px
31.35 x 20.9 cm / 300 dpi
8.99 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO

Guļbūves termins apzīmē celtni, kuras sienas veido līmeniski cits virs cita likti apaļkoki savienoti pakšos (stūros) vai statņos.
Pašreiz tehnoloģiski ir definēti divi guļbūvju celtniecības paņēmieni – amatnieciski (roku darbs, baļķi tiek tēsti un būve top no apaļbaļķiem vai kantainiem baļķiem) un rūpnieciski izgatavotas guļbūves (baļķi ir līdzeni un vienādi kā zīmuļi, tie tiek izvirpoti vai frēzēti). Guļbūves izskats un šarms atkarīgs no tā, kādai tehnoloģijai ir izvēlēta - vieniem patīk roku darbs, grubuļaini, nelīdzeni, tēsti baļķi, citiem vairāk tīkama tehnoloģiskā precizitāte.

Ievērojot sentēvu metodes, baļķi katrai guļbūves ēkai būtu jāatlasa no vienas un tās pašas cirsmas, jo vienas cirsmas kokiem ir analoga mitruma pakāpe, augšanas nosacījumi un citi raksturlielumi, kas var būtiski ietekmēt baļķu žūšanas procesu.

Baļķu aptēšana ir darba un laika ietilpīgs process, taču tādā veidā tiek noblīvētas koka virsmas poras. Ja papildus vēl baļķis tiek apstrādāts ar linu eļļu, tad šādiem guļbaļķiem ir iespēja kalpot vairākus gadsimtus.

Pēc nociršanas jebkurš koks vēl 7 gadus elpo, vienlaicīgi uzsūcot mitrumu.

Atkarībā no tā, cik kokmateriāls ir sauss, guļbūves siena var "sēsties" līdz pat 4–6%, t. i., 4–6 cm uz metru, līdz ar to atsaucoties uz visiem nozīmīgajiem ēkas elementiem – logu un durvju ailām, krāsnīm, kāpnēm (ja ēka ir vairākus stāvus augsta). Šos elementus nākas stiprināt izmantojot slīdošās konstrukcijas, kuras ietver daudzus knifus, zināmus vien amata meistariem.

Ja sienu augstums ir trīs metri, tad, liekot mājai logus vai durvis, vai arī mūrējot krāsnis, virs logiem ir jāatstāj apmēram 10 cm lielas atstarpes, virs durvīm – apmēram 18 cm. Šīs atstarpes tiek slēptas aiz dekoratīvu līstīšu konstrukcijas. Ar mājas sēšanos jārēķinās, ja ēkas iekšpusē paredzēta apdare – ģipškartons vai flīzes. Ja to neņem vērā, apdare var salūzt.

Interesanta guļbūves mājiņa

Kods: DA-278-08
Autors: Aivars Gulbis
Bildēts 2008. gada 27. aprīlī
PAR
BRĪVU
1000 x 667 px
72 dpi
310 KB
S 2000 x 1334 px
3.25 MB
M 2480 x 1653 px
21 x 14 cm / 300 dpi
L 3703 x 2469 px
31.35 x 20.9 cm / 300 dpi
8.99 MB
REĢISTRĒJIES
30 dienas
IEGŪSTI S IZMĒRA
FOTOGRĀFIJAS
PRIVĀTPERSONĀM
sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI
LIETOŠANAI

sākot ar 5 EUR
Augstas kvalitātes bildes
5 € = 5 FOTO
10 € = 20 FOTO
Portālu www.redzet.lv un www.gotobaltic.com veidotāju grupas darbības sākums meklējams jau 2004. gadā, kad pulciņš domubiedru – 4 jaunieši un viens pieaugušais – brauca pa Latviju muzicēdami un iepazīdami Latvijas dabu un atklādami ceļotprieku. Tolaik arī radās interese par fotografēšanu, kā rezultātā laika gaitā sakrājās liels fotoarhīvs. Radās jautājums, kur to likt, kā izmantot, lai tam būtu kāda jēga? Tāpēc arī dzima ideja par portāla izveidošanu, un nu jau dažus gadus tā ir sekmīgi realizēta, jo portālā www.redzēt.lv līdz šim ir ievietots vairāk par 20000 bildēm, ik dienas tam ir ap 600 unikālo skatījumu un ir bilžu bezmaksas lejuplādes iespēja, kas tiek plaši izmantota.
Apceļojot Latviju, radās secinājums, ka mums ir ļoti daudz skaistu, bet neapzinātu vietu un ceļotājam nebūt nav viegli ātri un ērti atrast sev vajadzīgo informāciju, kas kurā vietā būtu apskates vērts. Sākām vākt materiālus dažādās interneta vietnēs, un vajadzība atkal deva jaunu ideju – veidot ceļotājam ērtu portālu, kurā vienuviet būtu iespējams atrast visu vajadzīgo informāciju – ko attiecīgajā vietā apskatīt, kur paēst, kur pārnakšņot, kur vērsties dažādu tehnisku nepieciešamību un kļūmju gadījumos. Pašreiz esam šīs idejas īstenošanas sākumā, un mūsu mērķis ir ar portāla www.gotobaltic.com palīdzību veidot tūrismam pievilcīgu Latvijas un vēlāk visas Baltijas tēlu, kā arī reklamēt mūsu organizācijas, uzņēmējus, individuālos ražotājus u.c., palīdzot viņiem piesaistīt klientus.
Sākumā plānojam parādīt kartē Latviju, sadalītu pa reģioniem un novadiem. Reģionu kartē būs redzamas interesantākās apskates vietas. Novados varēs redzēt plašāku informāciju par apskates vietām un sociāli nozīmīgiem objektiem.
Savu mērķi sākam īstenot ar Kurzemes novadiem.
Ērtības labad piedāvājam divus apskates veidus:
1. Uzklikšķinot atveram novada karti un izvēlamies sev interesējošo objektu apskati.
2. Sev interesējošas vietas aplūkošanai izvēlamies no saraksta.
Papildus kartei un apskates vietu sarakstam portālā atradīsiet attiecīgo vietu fotogrāfijas un informatīvus aprakstus. Tas jums palīdzēs izvēlēties savu ceļojumu pieturas un galamērķus.
Mūsu lielais mērķis ir šādā veidā parādīt visu Baltiju.
Perspektīvā plānojam portālu tulkot angļu, krievu, vācu, ķīniešu un poļu valodās, tādējādi piedāvājot lielisku produktu šo valstu tūristiem.

Tā kā uzdevums ir ļoti liels, aicinām katru interesantu uz sadarbību.


Turpināt lejuplādēt

Sākot ar 1 eiro atbalstu
saņemsiet iespēju 30 dienas
LEJUPLĀDĒT FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px)
bez www.redzet.lv logo

UZZINĀT VAIRĀK
REĢISTRĒJIES

un
30 dienas
iegūsti
JEBKURAS FOTOGRĀFIJAS FOTOGRĀFIJAS LABĀ KVALITĀTĒ
(S izmērs, A4, 2000 x 1333 px) bez www.redzet.lv logo
Reģistrēties
PRIVĀTPERSONĀM sākot ar 1 EUR
KOMERCIĀLAI LIETOŠANAI sākot ar 5 EUR
Reģistrējoties saņemsi piekļuvi
lejuplādes pogai

Varēsi lejuplādēt jebkuras izvēlētās fotogrāfijas!
Garantējam Jūsu sniegtās informācijas konfidencialitāti.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums: info@redzet.lv
IEGŪSTI AUGSTAS KVALITĀTES FOTOGRĀFIJAS

5 € = 5 FOTO vai 10 € = 20 FOTO
iegūsti FOTOGRĀFIJAS AUGSTĀ KVALITĀTĒ
L izmērs, 3888 x 2592 px, vai XL izmērā


Raksti mums uz:
info@redzet.lv
un iegūsti izvēlētās fotogrāfijas!

Izvēlieties jebkuras 5 fotogrāfijas neatkarīgi no lieluma un kvalitātes par 5 eiro, vai jebkuras 20 fotogrāfijas par 10 eiro.

Ielogoties

Jūs neaizpildījāt abus laukus.

Reģistrēties

Jūs neaizpildījāt visus laukus.